Martın 29-da Qubada Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi və BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) ilə birgə keçirilən III Aqrobiznesin İnkişafı Forumunda TuranBank mükafata layiq görülüb.
Belə ki, ölkəmizdə sahibkarlığın, xüsusilə də kənd təsərrüfatının inkişafına və maliyyələşməsinə daima dəstək olan, özəl sektorun inkişafına öz töhfəsini verən TuranBank “2023-cü ildə mikrokreditləşmədə rəqabətliyin artımına ən çox töhfə verən bank” nominasiyasında mükafat qazanıb.
Qeyd edək ki, artıq üçüncü ildir təşkil olunan forumun keçirilməsində əsas məqsəd ölkədə aqrobiznesin inkişafında rolu olan tərəfləri bir araya gətirməklə beynəlxalq və yerli təcrübəni, mövcud vəziyyəti, imkanları, o cümlədən aqrobiznesə maliyyə dəstəyi və dövlət güzəştlərindən daha çox fermer-sahibkarın faydalanması üçün lazım olan addımları müzakirə etməkdir.
Forumda Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin, Azərbaycan Sahibkarlar Təşkilatları Milli Konfederasiyasının rəhbər şəxsləri, nazirliklərin tabeli qurumlarının, Mərkəzi Bankın, ölkədə fəaliyyət göstərən bankların, həmçinin yerli və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri iştirak ediblər.
Ölkəmizdə kənd təsərrüfatının inkişafı üçün innovativ məhsullar təqdim edən və sahibkarlığın inkişafına daima dəstək göstərən TuranBank bundan sonra da Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və İpoteka və Kredit Zəmanət fondu ilə əməkdaşlığını aktiv şəkildə davam etdirəcək.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən TuranBank 21 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. TuranBank-ın ölkə üzrə xidmət şəbəkəsi haqqında ətraflı məlumatı keçidə daxil olaraq əldə edə bilərsiniz.
Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbuk, İnstaqram və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.
Bizimlə etibarlıdır..
Beynəlxalq maliyyə bazarlarında yüksək nüfuza malik, Azərbaycanın maliyyə sektoru üzrə lider banklardan biri olan TuranBank beynəlxalq maliyyə qurumları ilə əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla davam etdirir. Belə ki, Bank bu uğurlu əməkdaşlıqların davamı olaraq Asiya İnkişaf Bankının Ticarət və Təchizat Zəncirinin Maliyyə Proqramından (TSCFP) yararlanmağa başlayıb. Sözügedən zəmanət mexanizmi idxal-ixrac əməliyyatlarının, eyni zamanda Azərbaycanda biznes mühitinin,...

TuranBank was awarded at the III Agribusiness Development Forum, held jointly with the Agricultural Credit and Development Agency under the Ministry of Agriculture of Azerbaijan and the Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations on March 29th.
Specifically, TuranBank, which has always supported the development and financing of entrepreneurship, especially in rural areas, and contributed to the development of the private sector in Azerbaijan, was awarded in the category of "the bank that contributed the most to the increase in competitiveness in microlending in 2023."
It should be noted that the forum's primary purpose, which has been held for the third year, is to bring together stakeholders involved in the country's agribusiness development to discuss international and local experiences, current situations, opportunities, including financial support for agribusiness and steps needed for more farmers to benefit from state incentives.
The forum was attended by high-level officials of the Ministry of Agriculture, the Ministry of Economy, the Agency for the Development of Small and Medium-sized Enterprises, the National Confederation of Entrepreneurs' Organizations of Azerbaijan, heads of ministries and state agencies, the Central Bank, banks operating in the country, and representatives of local and international organizations.
TuranBank, which has always supported entrepreneurship development and introduced innovative products for rural agriculture development in our country, will continue actively cooperating with the Agricultural Credit and Development Agency, the Entrepreneurship Development Fund, and the Mortgage and Credit Guarantee Fund.
TuranBank has operated since 1992, serving individual and corporate clients through 21 customer service points. The link provided provides detailed information about TuranBank's nationwide service network.
For detailed information about TuranBank's products and services, call the Center at (012) 935, visit TuranBank's official website, or follow its pages on social networks such as Facebook, Instagram, etc.