Sosial məsuliyyətli bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalan TuranBank növbəti xeyriyyə aksiyasına imza ataraq DOST Agentliyin "Korporativ DOST" altproqramı çərçivəsində tənha ahıl şəxslər üçün düşərgə təşkil edib
Belə ki, Bank DOST Agentliyinin "Könüllü DOST" proqramı ilə birgə yaşı 65-dən yuxarı olan ahıllar üçün asudə vaxtın səmərəli təşkili və icmalaşma məqsədilə Zirə Ekopark-da “Qəlbi Cavanlar” təlim və yaradıcılıq düşərgəsi həyata keçirib. 30 nəfər yaşlı şəxs üçün düşərgədə yoqa masterklassı, Xalça Muzeyinə və Orxideya Evinə ekskursiya, Ekoparkda fəaliyyət göstərən kinoteatrda film nümayişi, eləcə də şahmat yarışları təşkil edilib. Sonda adıçəkilən sosial layihə çərçivəsində iştirakçılara simvolik hədiyyələr təqdim olunub.
Məlumat üçün bildirək ki, layihənin məqsədi yaşı 65-dən yuxarı olan tənha ahılların müasir mühitə uyğunlaşması üçün zəruri bilik və bacarıqlarının artırılması, onların təcrübəsinin gənc nəslə ötürülməsi, onların asudə vaxtlarının keyfiyyətli təşkili ilə “bərabərlərin icmalaşması”nın təşviq edilməsi və Korporativ Sosial Məsuliyyətlilik çərçivəsində dövlət və özəl təşkilatlarla əlaqələrin inkişaf etdirilməsidir.
Qeyd edək ki, TuranBank Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramı çərçivəsində daim həssas əhali qruplarını diqqət mərkəzində saxlayır, hər zaman şəhidlərimizin ailə üzvlərinin, qazilərimizin sosial müdafiəsi və ehtiyaclarının qarşılanması üzrə təşəbbüslərdə, həmçinin ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak edir. Bundan sonra da TuranBank həssas əhali qruplarının ehtiyaclarının qarşılanması üzrə aksiyalar edərək onların üzündə təbəssüm yaratmağa davam edəcək.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən TuranBank ASC 22 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək,  TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (FaceBookİnstagram, və.s) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

TuranBank, in collaboration with the DOST Agency, organized a special camp for lonely elderly people
18.11.2024
Adhering to the principles of socially responsible banking, TuranBank has launched another charity initiative by organizing a camp for lonely elderly people as part of the "Corporate DOST" subprogram of the DOST Agency.
In collaboration with the "Könüllü DOST" program of the DOST Agency, the Bank hosted the training and creative camp at the Zira Ecopark. The camp was designed to provide effective leisure activities and foster a sense of community for elderly individuals over the age of 65. Activities included a yoga master class, an excursion to the Carpet Museum and the Orchid House, a film screening at the Ecopark's cinema, and chess competitions for 30 elderly participants. At the end of the camp, symbolic gifts were presented to the participants as part of the social project.
The main objective of this initiative is to enhance the knowledge and skills of lonely elderly people, helping them adapt to the modern environment, share their experience with younger generations, and promote a "community of equals." The project also aimed to organize quality leisure activities and strengthen relationships with both state and private organizations within the framework of Corporate Social Responsibility (CSR).
It is important to note that TuranBank consistently focuses on vulnerable groups within society as part of its CSR efforts. The bank actively participates in initiatives that meet the needs of families of martyrs and veterans and is committed to environmental preservation. Going forward, TuranBank will continue to bring smiles to the faces of vulnerable groups by organizing campaigns to address their needs.
TuranBank, established in 1992, provides a wide range of services to both individual and corporate clients through its network of 22 branches across the country. To learn more about the products and services offered by the bank, you can call TuranBank’s Information Center at (012) 935. Additionally, you can explore further details on TuranBank's official website or follow its social media pages on platforms such as Facebook, Instagram, and others.