TuranBank və ECO Ticarət və İnkişaf Bankı arasında beynəlxalq ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsini genişləndirmək məqsədilə kredit sazişi imzalanıb. Bu strateji təşəbbüs beynəlxalq ticarət əməliyyatlarını dəstəkləmək və Azərbaycanın bütün ərazilərində sahibkarların maliyyə imkanlarını genişləndirməyə xidmət edir.
Cəlb olunan vəsaitlər TuranBanka istər qeyd olunan təşkilata üzv ölkələr, istərsə də digər ölkələr arasında idxal-ixrac əməliyyatlarının genişləndirilməsinə, müştərilərin ticarət əməliyyatlarının dəstəklənməsinə imkan yaradacaq.
“Əminik ki, imzalanmış müqavilə müştərilərimizə rəqabətədavamlı maliyyə alətləri təqdim etməklə Azərbaycanda idxal-ixrac fəaliyyətini daha da stimullaşdıracaq və ölkənin ümumi iqtisadi inkişafına töhfə verəcək” deyə TuranBank ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Orxan Qarayev qeyd edib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, ECO Ticarət və İnkişaf Bankı ilə imzalanmış müqavilə sayca dördüncü sazişdir. Belə ki, bankımız əvvəlki illərdə də bu maliyyə qurumundan kiçik və orta sahibkarlığın (KOS) və ticarətin maliyyələşdirilməsi üçün maliyyə vəsaiti cəlb etmişdi.
Azərbaycanın da üzv olduğu ECO Ticarət və İnkişaf Bankı region ölkələrində müxtəlif sahələrin maliyyə ehtiyaclarını qarşılamaqla istər dövlət, istərsə də özəl sektorlarda davamlı iqtisadi inkişafı və regional inteqrasiyanı dəstəkləyir.

TuranBank has signed a credit agreement with the ECO Trade and Development Bank to expand the financing of international trade transactions. This strategic initiative aims to support international trade and broaden the financial opportunities for entrepreneurs across all regions of Azerbaijan.
The funds raised will enable TuranBank to enhance import-export operations primarily between ETDB member countries and others, and provide support for its clients' trade transactions.
“The bank is confident that this agreement will further stimulate import-export activities in Azerbaijan by offering competitive financial tools and contributing to the overall economic development of the country” Orkhan Garayev stated.
This agreement with ECO Trade and Development Bank is the fourth of its kind. In previous years, TuranBank has also secured financial resources from this institution to finance small and medium-sized enterprises (SMEs) and trade activities.
The ECO Trade and Development Bank, of which Azerbaijan is a member, supports sustainable economic development and regional integration by meeting the financial needs of various sectors in the region's countries.