TuranBank 33 yaşını qeyd edir
Azərbaycanın aparıcı maliyyə institutlarından biri olan, biznesdə etibarlı tərəfdaş imicini qoruyub saxlayan TuranBank bu gün 33 yaşını qeyd edir. 1992-ci ilin 12 iyununda fəaliyyətə başlayan Bank bu illər ərzində geniş inkişaf yolu keçərək ölkənin ən böyük maliyyə qurumlarından birinə çevrilib.
Fəaliyyətində peşəkarlıq, etibarlılıq və yüksək korporativ mədəniyyət meyarlarını rəhbər tutan TuranBank bu illər ərzində bir çox uğurlara imza ataraq biznes subyektlərinin maliyyələşməsi sahəsində öz mövqeyini və nüfuzunu daha da gücləndirib. Həmçinin 850-dən çox əməkdaşı ilə 22 satış nöqtəsində 190 mindən çox əhali və biznes subyektlərini maliyyə xidmət və məhsulları ilə təmin etməklə müştəri bazasını genişləndirməyə müvəffəq olub və əldə etdiyi nailiyyətlərə əsaslanaraq qarşıdan gələn dövrlərdə də uğurlarını davam etdirmək əzmindədir.
TuranBank sahibkarlığın maliyyə imkanlarını genişləndirərək real sektorun maliyyələşdirilməsinə və rəqabətqabiliyyətli iqtisadi sahələrin inkişafına davamlı dəstək göstərir. Bank yerli qurumlardan Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, İpoteka Krediti Zəmanət Fondu, həmçinin nüfuzlu beynəlxalq maliyyə təşkilatları olan Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası, Asiya İnkişaf Bankı, Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankı, ECO Ticarət və İnkişaf Bankı , EMF Mikromaliyyə Fondu, Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyası, Incofin İnvestisiya Fondu ilə kiçik və orta sahibkarlığın maliyyələşdirilməsi çərçivəsində əməkdaşlıq edərək ölkənin qeyri-neft sektorunun inkişafına ciddi dəstək olmaqda davam edir.
Bununla yanaşı Bank müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq rəqəmsallaşma və innovativ texnologiyaların tətbiqi ilə bank xidmətlərinin rahat, operativ və təhlükəsiz şəkildə təqdim olunmasını təmin edərək, təkmilləşdirilmiş İnternet bankçılıq sistemi və Mobil tətbiqi ilə müştərilərinə məsafədən bank xidmətləri göstərməklə dövrün tələbinə uyğun rəqəmsal məhsullar təklif edən yenilikçi bank kimi onların rəğbətini qazanıb.
33 illik fəaliyyəti ərzində sosial məsuliyyət prinsipinə sadiq qalan TuranBank sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan vətəndaşlarımıza, qazi və şəhidlərimizin ailələrinə dəstək olmaqla bərabər, "YAŞAT" Fondu, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fondu və Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə də sıx əməkdaşlıq edir. Təsadüfi deyil ki, Bank ardıcıl 5 ildir ki, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası tərəfindən Korporativ Sosial Məsuliyyət layihəsi üzrə mükafata layiq görülür.

TuranBank, one of Azerbaijan’s leading financial institutions and a long-standing trusted partner in business, proudly celebrates its 33rd anniversary today. Since beginning operations on June 12, 1992, TuranBank has continuously evolved, becoming one of the largest and most respected banks in the country.
Guided by professionalism, reliability, and a strong corporate culture, the Bank has built a solid reputation in business financing and has significantly expanded its customer base. Today, TuranBank serves more than 190,000 individuals and business entities through 22 service locations with a dedicated team of over 850 employees. The Bank remains committed to driving further growth and delivering value to its clients.
TuranBank plays a vital role in financing Azerbaijan’s real sector and supporting the development of competitive economic sectors. By working closely with national institutions such as the Entrepreneurship Development Fund, Agrarian Credit and Development Agency, and Mortgage Credit Guarantee Fund, as well as international financial organizations like the International Finance Corporation, Asian Development Bank, Black Sea Trade and Development Bank, ECO Trade and Development Bank, EMF Microfinance Fund, Islamic Corporation for Private Sector Development, and Incofin Investment Fund, TuranBank continues to boost support for small and medium-sized enterprises (SMEs), particularly in the non-oil sector.
As a forward-thinking and innovative institution, TuranBank has embraced digitalization, offering convenient, secure, and efficient banking services. Through its enhanced Internet banking platform and mobile app, the Bank continues to deliver remote services tailored to the needs of today’s customers.
Beyond financial services, TuranBank has consistently demonstrated its commitment to corporate social responsibility. The Bank actively supports socially vulnerable groups, veterans’ and martyrs’ families, and cooperates closely with the "YAŞAT" Foundation, the Armed Forces Assistance Fund, and the Karabakh Revival Foundation. TuranBank has proudly received the Corporate Social Responsibility Project Award from the Azerbaijan Banks Association for five consecutive years.