Azərbaycanda real sektoru dəstəkləyən, ölkənin aparıcı banklarından biri olan TuranBank ASC Mikro, Kiçik və Orta sahibkarlığın (MKOS) dəstəklənməsi və maliyyə əlçatanlığının artırılması istiqamətində növbəti strateji uğura imza atıb.
Belə ki, Bank FİNMA tərəfindən tənzimlənən İsveçrənin Enabling Qapital şirkəti tərəfindən idarə olunan EMF Mikromaliyyə Fondu ilə kredit sazişi imzalayıb. Sazişə əsasən Fond tərəfindən TuranBank-a yerli valyutada 5 milyon ABŞ dolları ekvivalentində maliyyə vəsaiti ayrılıb. 3 il müddətinə cəlb olunan bu vəsait ölkədə fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinin maliyyə resurslarına çıxışını asanlaşdırmağa xidmət edəcək.
EMF Mikromaliyyə Fondu inkişaf etməkdə olan ölkələrdə maliyyə əlçatanlığını təşviq etmək üçün 2008-ci ildə təsis edilmişdir. Fond perspektivli, məsuliyyətli, gəlirli və davamlı kiçik və orta biznesləri dəstəkləyir.
Məlumat üçün bildiririk ki, 33 illik fəaliyyəti dövründə 22 satış nöqtəsi ilə geniş xidmət şəbəkəsinə malik olan TuranBank, mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin  maliyyələşdirilməsi üzrə beynəlxalq kredit xətlərinin cəlb edilməsi istiqamətində əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla inkişaf etdirərək qeyri-neft sektorunun dayanıqlı inkişafına mühüm dəstək verir. Bankla bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbukİnstaqram, və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

TuranBank OJSC, one of the leading banks in Azerbaijan supporting the real sector, has achieved another strategic milestone in advancing the development of Micro, Small and Medium-sized Enterprises (MSMEs) and enhancing access to finance.
In this regard, the Bank has entered into a loan agreement with the EMF Microfinance Fund, managed by Enabling Qapital, a leading Swiss Impact Asset Manager regulated by FINMA. Pursuant to the agreement, the Fund has extended financing to TuranBank in local currency equivalent to USD 5 million. The funds, attracted for a tenor of three years, are intended to facilitate improved access to financial resources for business entities operating within the country.
The EMF Microfinance Fund, established in 2008, is dedicated to promoting financial inclusion across developing markets. The Fund focuses on supporting responsible, sustainable, and high-potential small and medium-sized enterprises.
For informational purposes, it should be noted that throughout its 33 years of operation, TuranBank has established a broad service network comprising 22 points of sale. The Bank has consistently strengthened its cooperation with international financial institutions in the attraction of credit lines dedicated to financing micro, small and medium-sized enterprises, thereby providing a substantial contribution to the sustainable development of the non-oil sector of the economy. For further information about the Bank, please contact the Information Center at (012) 935, visit the official website, or follow the Bank’s official pages on social media platforms (Facebook, Instagram, etc.).