Ətraf mühitin qorunmasını və ekoloji rifahı özünün korporativ fəaliyyət prioritetlərinə daxil edən TuranBank Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən növbəti irimiqyaslı ağacəkmə aksiyasına qoşulub.
Aksiya çərçivəsində iştirakçılar tərəfindən 1 hektar sahədə 625 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib. Qeyd edək ki,  ölkədə meşə fondunun zənginləşdirilməsi və yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsi məqsədilə Abşeron rayonunun Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən 60 hektar ərazidə yerli iqlimə uyğun 37 500 ədəd müxtəlif növ ağacın əkilməsi və müasir suvarma infrastrukturunun qurulması nəzərdə tutulub.
Bu təşəbbüs, Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Mərkəzi Bank, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA), Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası (AMFA), Azərbaycan Kapital Bazarları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası (AzFina) arasında 13 mart 2023-cü il tarixində imzalanmış “Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu” çərçivəsində reallaşdırılır. Memorandumun strateji hədəfi 2023-cü ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağacın əkilməsi vasitəsilə ekoloji tarazlığın bərpasına töhfə verməkdir.
Qeyd edək ki, artıq dördüncü ildir ki, uğurla davam edən aksiyada assosiasiyaların məsul şəxsləri və üzv təşkilatların 250-yə yaxın nümayəndəsi iştirak edib.
Bu tədbir Bankın ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişaf sahəsində nümayiş etdirdiyi yüksək korporativ sosial məsuliyyətin növbəti təzahürüdür. Qeyd edək ki, TuranBank ölkəmizdə yaşıllıqların mühafizəsi və artırılması səylərini bundan sonra da davam etdirəcək və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak edəcəkdir.

TuranBank, which prioritizes environmental protection and ecological well-being as a key pillar of its corporate social responsibility strategy, has joined another large-scale tree-planting initiative held in the Müşfiqabad settlement.
Within the framework of the campaign, participants planted 625 Eldar pine and olive trees across a 1-hectare area. In total, the project envisions the planting of 37,500 trees of various species across a 60-hectare area in Muşfiqabad, Absheron district, along with the development of a modern irrigation infrastructure tailored to local climatic conditions.
This initiative is implemented under the Memorandum of Understanding on Tree Planting Activities dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, signed on 13 March 2023 between the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Central Bank of Azerbaijan, the Azerbaijan Banks Association, the Azerbaijan Insurance Association, the Azerbaijan Micro-finance Association, the Azerbaijan Capital Markets Association, and the Azerbaijan Fintech Association.
The strategic objective of the Memorandum is to contribute to ecological restoration by planting a total of 1,000,000 trees over 10 years, starting from 2023, with 100,000 trees to be planted annually.
It should be noted that this initiative, now in its fourth consecutive year, brought together representatives of the associations and approximately 250 participants from member organizations.
This project represents another demonstration of TuranBank’s strong commitment to environmental protection and sustainable development as part of its corporate social responsibility strategy. The Bank will continue to actively participate in environmental initiatives in cooperation with the Ministry of Ecology and Natural Resources and other relevant stakeholders.