Hər zaman şəhidlərimizin ailə üzvlərinin, qazilərimizin sosial müdafiəsi və ehtiyaclarının qarşılanması üzrə təşəbbüslərdə aktiv iştirak edən TuranBank bu ənənəyə sadiq qalaraq “1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü” münasibətilə növbəti uğurlu layihəyə imza atıb.
Belə ki, Bank DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramının təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Miras - İrsimizi Yaşadaq” layihəsi çərçivəsində şəhid övladlarının İsmayıllı rayonu və Şamaxı şəhərinə səfərinin təşkilinə maliyyə dəstəyi göstərib. Layihənin əsas məqsədi şəhidlərimizin övladlarını diqqət mərkəzində saxlamaq və onların sosial qayğı ilə əhatə olunmasını təmin etməklə yanaşı, onları Azərbaycanın zəngin mədəni, tarixi və mənəvi irsi ilə yaxından tanış etmək, onlarda milli kimlik və mənsubiyyət hissinin gücləndirilməsinə töhfə verməkdir.
İştirakçılar ilk olaraq İsmayıllı “DOST Evi” filialını ziyarət edərək rəsm, bədii oyma və xalçaçılıq üzrə ustad dərslərində iştirak ediblər. Daha sonra Basqal Dövlət Tarix-Mədəniyyət Qoruğunda uşaqlar üçün kəlağayı sənəti üzrə ustad dərsi keçirilib. Eyni zamanda layihə iştirakçıları bölgənin tarixi-mədəni məkanlarına səfər edib, milli-mənəvi dəyərlərimizi əks etdirən nümunələrlə yaxından tanış olmaq imkanı əldə ediblər.
Ustad dərslərini uğurla tamamlayan iştirakçılara motivasiya xarakterli xüsusi “Miras pasportu” təqdim olunub.
Layihə çərçivəsində həmçinin Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasına infotur təşkil olunub. Burada şəhid övladlarına astronomiya elmi, kosmik tədqiqatlar və rəsədxananın fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilib. Sonda uşaqlara müxtəlif bayram hədiyyələri təqdim olunub.
Qeyd edək ki, TuranBank Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramı çərçivəsində daim həssas əhali qruplarını diqqət mərkəzində saxlayır və dəstək olur. Bank bundan sonra da şəhidlərimizin ailə üzvlərinə, o cümlədən gələcəyimiz olan uşaqlara dəstək layihələr edərək onların üzündə təbəssüm yaratmağa davam edəcək.

Remaining committed to its tradition of actively supporting initiatives aimed at the social protection and well-being of the families of martyrs and war veterans, TuranBank has implemented another meaningful social project on the occasion of “1 June – International Children’s Day.”
Within the framework of the “Legacy – Let’s Preserve Our Heritage” project organized by the “Volunteer DOST” program of the DOST Agency, the Bank provided financial support for a trip for children of martyrs to the Ismayilli region and the city of Shamakhi. The main objective of the project was to keep the children of martyrs in the spotlight, contribute to their social care, and familiarize them with Azerbaijan’s rich cultural, historical, and spiritual heritage, while strengthening their sense of national identity and belonging.
As part of the trip, participants first visited the Ismayilli “DOST House” branch, where they took part in masterclasses on painting, artistic carving, and carpet weaving. Later, a special workshop on the traditional art of kelaghayi-making was organized for the children at the Basgal State Historical and Cultural Reserve. The participants also visited several historical and cultural sites in the region and had the opportunity to closely experience examples reflecting Azerbaijan’s national and spiritual values.
Children who successfully completed the workshops were presented with a special motivational “Legacy Passport.”
The project also included an infotour to the Shamakhi Astrophysical Observatory. During the visit, the children received detailed information about astronomy, space research, and the observatory’s activities. At the end of the program, various holiday gifts were presented to the children.
It should be noted that within the framework of its Corporate Social Responsibility program, TuranBank continuously supports socially vulnerable groups. The Bank will continue implementing projects dedicated to the families of martyrs and to children — the future of our nation — bringing smiles to their faces.