Ətraf mühitin mühafizəsi və ekoloji maarifləndirmənin artırılması məqsədilə TuranBank ASC Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) dəstəyi ilə növbəti ekoloji aksiyasını həyata keçirib. “TuranBank ilə təmiz sahillər” adlı layihə çərçivəsində baş tutan aksiyada bank əməkdaşları və ekokönüllülər Bilgəh qəsəbəsinin sahilboyu ərazisində geniş təmizlik işləri aparıb, müxtəlif növ tullantıların toplanması işlərində iştirak edərək ərazinin daha təmiz və istirahət üçün əlverişli vəziyyətə gətirilməsinə töhfə veriblər.
Qeyd edək ki, layihənin əsas məqsədi dəniz sahillərinin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qarşısını almaq, Xəzər dənizinin ekoloji vəziyyətini yaxşılaşdırmaq və ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin qorunmasına yönəltməkdir.
Mütəmadi olaraq korporativ sosial məsuliyyət (KSM) layihələri həyata keçirən TuranBank bu təşəbbüslə ekoloji davamlılığa və ölkəmizin təbii sərvətlərinin qorunmasına töhfə verməyi hədəfləyir.
TuranBank bundan sonra da Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak edərək, ekoloji ekosistemin bərpası, təbiətin mühafizəsi və yaşıl iqtisadiyyatın təşviqi istiqamətindəki fəaliyyətini genişləndirərək cəmiyyət üçün faydalı layihələrə imza atmaqda davam edəcək.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən TuranBank 22 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. Bankın təqdim etdiyi yeni xidmətlə bağlı ətraflı məlumatı rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbukİnstaqram və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

With the aim of protecting the environment and raising ecological awareness, TuranBank OJSC has implemented its next environmental campaign with the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources (MENR). Within the framework of the project titled "Clean Coasts with TuranBank", bank employees and eco-volunteers carried out extensive cleanup work along the coastline of Bilgah settlement. By participating in the collection of various types of waste, they contributed to making the area cleaner and more suitable for recreation.
It should be noted that the primary objective of the project is to prevent the pollution of marine coasts with household waste, improve the ecological state of the Caspian Sea, and draw public attention to environmental protection.
Regularly implementing Corporate Social Responsibility (CSR) projects, TuranBank aims to contribute to ecological sustainability and the preservation of our country's natural resources through this initiative.
TuranBank will continue to actively participate in environmental measures in cooperation with the Ministry of Ecology and Natural Resources, expanding its activities towards the restoration of the ecological ecosystem, nature conservation, and the promotion of the green economy to deliver projects beneficial to society.
Operating since 1992, TuranBank serves individual and corporate customers through 22 points of sale. Detailed information regarding the new services provided by the Bank can be obtained by visiting its official website or following its pages on social networks (Facebook, Instagram, etc.).