Müraciətlərə baxılması prosesi
Müraciətlər zamanı istehlakçı – adını, soyadını, ata adını, əlaqə məlumatlarını (ünvan da daxil olmaqla) və müraciətlərinin məzmununu mütləq şəkildə bildirilməlidir. Əgər ad, soyad, ata adı və ünvan bildirilməyibsə, müraciət anonim sayılır. Anonim müraciətlərə baxılmır. Anonim olmayan müraciətlərə baxmaqdan imtina etmək qadağandır.
Banka daxil olmuş müraciətlər müvafiq qaydada qeydiyyat kitabında qeydiyyata alınır. İlkin tələbdən istehlakçılar müraciətinin daxilolma qeydiyyat nömrəsi və tarixi barədə məlumat əldə edə bilər.
İstehlakçıların pozulmuş hüquqlarının bərpası , eyni zamanda ərizə, təklif, şikayətlərinizlə bağlı “TuranBank” ASC-yə müraciət mənbələri:
Telefon: 012 (935), (+99412) 510-79-11 (236)
Elektron poçt ünvanı: office@turanbank.az
Poçt ünvanı: AZ1073, Bakı şəh., İ.Qutqaşınlı küç. 85
Banka müraciət: www.turanbank.az / https://www.facebook.com/TuranBankASC
Müraciətlərin cavablandırılması müddəti
Kredit təşkilatları tərəfindən istehlakçıların müraciətləri qısa müddətdə, ən geci 15 iş günü ərzində cavablandırılır. Əgər müraciətlər əlavə araşdırma tələb edirsə, müraciətlərin cavablandırılması 30 iş gününədək uzadıla bilər. Bu zaman istehlakçıya gecikmə səbəbləri, atılacaq növbəti addımlar və cavabın hazır olacağı son tarix aydın şəkildə izah edilir. Araşdırma zamanı əlavə sənədlərin təqdim olunması tələb olunursa, bununla bağlı istehlakçıya məlumat verilməklə, sənədlərin təqdim olunması üçün son tarixlər göstərilir.
Azərbaycan Respublikasının “Mərkəzi Bankın"dan daxil olan müraciətlər isə 7 iş günü ərzində araşdırılmalı və aidiyyatı üzrə “Mərkəzi Bank”a cavab göndərilməlidir. Mərkəzi Bank tərəfindən istehlakçıların məlumatlandırılması tələb olunursa, müraciətlərə baxılması və cavablandırılması yuxarıda qeyd olunan əsaslarla həyata keçirilir.
Verilmiş cavabla razılaşmadıqda
Müraciətə baxılmasının nəticəsi barədə Bank tərəfindən təqdim edilmiş cavabla razılaşmadıqda, istehlakçı müraciətini Azərbaycan Respublikasının “Mərkəzi Bankı”na və aidiyyatı məhkəmə orqanlarına təqdim edə bilər.
TuranBank ASC-də "Maliyyə xidmətləri istehlakçılarının müraciətlərinə baxılması" qaydaları ilə fayl vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

The process of consideration of inquiry
Customers must indicate their name, surname, contact information (including address), and state the purpose in their inquiry. If you do not specify a name, surname and address, then the inquiry is considered to be anonymous. Anonymous inquiries are not considered by the Bank. The Bank should respond to the inquiries which are not anonymous.
All requests received by the Bank are recorded in the registration book. Customer at the first request may obtain information about the registration number and date of receipt of the inquiry.
Means appeals to TuranBank to restore the rights of the customer, for complaints and suggestions:
Telephone: 935 (-9), (+99412) 510-79-11 (236) or what's app: 050-268-72-22
E-mail address: office@turanbank.az
Mailing address: AZ1073, Baku, 85 I. Gutgashenly street
Sites: www.turanbank.az; https://www.facebook.com/TuranBankASC
Terms of consideration of inquiries
Customers' inquiries should be considered by credit organizations during 15 working days. If the bank needs more time then this period may be extended up to 30 working days. In this case, the customer is provided with an information on the reasons for the delay, the next steps and the deadline for consideration of the inquiry. If the investigation is required to provide additional documentation, the customer is informed about it and about deadline to submit the required documents.
Inquiries received from the Central Bank should be considered within 7 working days. If the Central Bank is required to inform the customer then the consideration of inquiries should be made by the above-mentioned sequence.
In case of disagreement with the answer
In case of disagreement with the Bank's response the customer may apply to the Central Bank or the appropriate judicial authorities.
You can explore the rules of "Reviewing appeals of financial services consumers" at Turanbank OJSC through the file.