Fəaliyyətində Ekoloji, Sosial və İdarəetmə (ESİ) prinsiplərini rəhbər tutan TuranBank “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində ətraf mühitin qorunmasına yönəlmiş layihələrin icrasını davam etdirərək ağacəkmə aksiyası təşkil edib.
Belə ki, sosial məsuliyyət və ekoloji davamlılıq sahəsindəki öhdəliklərinə uyğun olaraq TuranBank-ın təşkilatçılığı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı şəhərinin Müşfiqabad qəsəbəsində 200 sayda Eldar şamı və Zeytun tinglərinin əkilməsi həyata keçirilib.
Aksiyanın əsas məqsədi yaşıllıq sahələrinin azalması fonunda yarana biləcək təhlükələrin qarşısını almaq, ağac əkilməsini təşviq edərək ətraf mühitin mühafizəsinə, o cümlədən yaşıllıqların qorunması ilə bağlı maarifləndirilməyə töhfə verməkdir.
Qeyd edək ki, TuranBank ölkəmizdə yaşıllıqların mühafizəsi və artırılması səylərini bundan sonra da davam etdirərək Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə planetimizin mühafizəsi üçün mübarizədə, ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak edəcəkdir.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən TuranBank ASC 22 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (FaceBookİnstagram və.s) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

Guided by the principles of Environmental, Social, and Governance (ESG), TuranBank has organized a tree planting initiative as part of the “Year of Solidarity for a Green World,” reaffirming its commitment to environmental protection.
In alignment with its social responsibility and ecological sustainability goals, TuranBank, with support from the Ministry of Ecology and Natural Resources, facilitated the planting of 200 Eldar pine and olive saplings in the Mushfigabad settlement of Baku.
The primary objective of this initiative is to mitigate potential risks from the loss of green spaces, encourage tree planting, and contribute to broader environmental protection efforts, while also raising awareness about the importance of preserving greenery.
TuranBank remains steadfast in its commitment to the conservation and expansion of green spaces in Azerbaijan. The Bank will continue to actively engage in environmental protection initiatives in collaboration with the Ministry of Ecology and Natural Resources, contributing to global efforts to safeguard our planet.
Since its establishment in 1992, TuranBank OJSC has been serving individual and corporate clients through 22 service points. For detailed information about the Bank’s products and services, you can call the (012) 935 Information Center, visit TuranBank’s official website, or follow its pages on social media platforms such as Facebook and Instagram.